Jaunumi

PAZIŅOJUMS

Cienījamie sadarbības partneri!

Darām Jums zināmu AS "Latvijas Zaļais elektrons" darba laiku svētkos:
2017.g. 2.janvāris - brīvdiena

PAZIŅOJUMS

Par juridiskās un faktiskās adreses maiņu

Saskaņā ar Rīgas pilsētas būvvaldes lēmumu Nr.BV-16-420-ls par adrešu maiņu no 2016.gada 22.oktobra tiek mainīta AS „Latvijas Zaļais elektrons” juridiskā un faktiskā adrese no Brīvības gatve 214c, Rīga, LV-1039 uz Bērzaunes iela 8A, Rīga, LV-1039. Pārējie rekvizīti paliek nemainīgi. Biroja atrašanās vieta paliek nemainīga. Lūdzam veikt attiecīgas izmaiņas Jūsu datu bāzēs.

Lielā Talka pie Babītes ezerā!

Paldies visiem, kas sestdien atrada laiku, lai piedalītos Lielā Talka pie Babītes ezerā! Tikai kopā mēs varam padarīt Latviju vēl zaļāku!

Zaļais elektrons aicina elektronikas atkritumus nodot atbildīgi

Katram mājās ir vismaz pārītis vecie telefoni un to lādētāji, nolietota ūdens vārāmā kanna vai sen nelietots tosteris un cita sadzīves elektronika. Ja lielo tehniku parasti tomēr cenšamies no mājas izvākt, jo vajag vietu jaunajai, tad sīkumi krājas skapjos un kastēs. Izmest tos saņemamies lielās tīrīšanas laikā, kas kā ierasts ir pavasaros.

Ja esat pieķērušies pie mājas tīrīšanas, tad tomēr vajadzētu apskatīties, kur kas izmetams, jo daudz no tā, kas mums vairs nav vajadzīgs, ir izmantojams otrreiz: arī apģērbs, stikla burciņas, un plastmasas iepakojums, vecas avīzes un žurnāli. Īpaši vērīgi jāskatās uz visu, kas saistīts ar elektrību, jo nolietotās elektriskas un elektroniskas iekārtas (EEI), kas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, ne tikai palielina noglabājamo atkritumu daudzumu, bet var radīt nopietnu vides piesārņojumu, jo šo preču ražošanā tiek izmantotas vairāk nekā 1000 dažādas vielas, no kurām daļa ir pieskaitāma bīstamo kategorijai. EEI atkritumi var apdraudēt pat cilvēku dzīvību, ja tie netiek savlaicīgi savākti un atbilstoši pārstrādāti.

Latvijas Zaļais elektrons nodrošina lielās sadzīves tehnikas bezmaksas savākšanu un izvešanu Rīgā un Pierīgā, savukārt citiem Latvijas iedzīvotājiem iesaka zvanīt uz konsultatīvo tālruni un uzzināt kā labāk rīkoties katrā individuālā gadījumā.

Savukārt mazās nolietotās elektrotehnikas (pagarinātāji, lādētāji, fēni, tosteri, gludekļi un tml.) savākšanai Latvijas Zaļais elektrons kopā ar sadarbības partneriem ir izvietojis īpašas kastes Maxima XX un Maxima XXX veikalos. Tāpat vecās elektropreces var nodot RD Electronic veikalos. Zaļais elektrons ir nodibināts 2004.gada 22.novembrī, lai saskaņā ar ES Direktīvas “Par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem”, Atkritumu apsaimniekošanas likuma, Dabas resursu nodokļa likuma un citu normatīvo aktu prasībām, veidotu nozares ražotāju kontrolētu EEI atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Latvijas Republikā.

Iesaistoties Zaļā elektrona videi kaitīgu preču un izlietotā iepakojuma atkritumu apsaimniekošanas sistēmās Jūs saņemsiet:

  • Ļoti izdevīgus apsaimniekošanas tarifus;
  • 100% atbrīvojumu no DRN samaksas par:
    • Videi kaitīgajām precēm
    • Izlietoto iepakojumu un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem
    • Elektriskajām un elektroniskajām iekārtām

Nodot vecās elektropreces!

Nodot vecās elektropreces - nav tik viegli, kā izklausās! Eksperiments, kurā uzzināsi mazu, bet svarīgu detaļu, kā pareizi šķirot veco elektrotehniku.